Bosenské pyramidy v zimě

Autor: Jiří Matějka <mate@avonet.cz>, Téma: Pyramidy a stará města, Zdroj: JIří Matějka, Vydáno dne: 01. 02. 2017

Bosenské pyramidy jsou celosvětový fenomén. Pyramidy a keramické megality v Ravne transformují energii země na frekvence prospěšné pro vše živé

Bosenské pyramidy v zimě. V lednu navštívila česko-slovenská skupina podzemní labyrint Ravne a archeologický park Ravne2. Teploty se pohybovaly pod bodem mrazu, hluboký sníh pokryl pyramidy a celé bosenské údolí u Visoka. Labyrint Ravne je otevřený celoročně.

Mnozí se domnívají, že zimním období není vhodná doba pro návštěvu bosenského údolí pyramid. Možná svůj názor změníte. 

Archeologický park Ravne 2

V hlubokém sněhu jsou vidět vyšlapané cesty, podobné ley lines v Nazce. Kamenný kruh v horní části parku je spojen linií se zahradní spirálou, kamennými obelisky a soustavou zemních energetických spirál v dolní části. Vyšlapané cesty zde zanechali mnozí návštěvníci před námi.

Energie Země - energie zemních spirál. Severní hranice parku Ravne 2 je zajištěna soustavou tří zemních kovových energetických spirál. Dvě levotočivé spirály, když se na ně postavíte, mají moc čerpat energii Země. Pravotočivá spirála dokáže přes vaše tělo předávat energii kosmu do Země.

Sníh a mráz nemá vliv na energii zemních spirál. Nízké teploty a voda zesilují energie tvarovaného elektropozitivního materiálu, ze kterého jsou spirály vyrobeny. Silnou energii místa vnímají všichni, v zimě i v létě. O našem projektu, který jsme realizovali v létě 2016 v Ravne se dočtete víc zde →


Zahradní spirála je osazena rostlinami podle přísných pravidel. Energie pravotočivé spirály předává sílu vybraných rostlin naší planetě. Instalace je pokrytá sněhem, přesto přitahuje citlivé lidi i v zimním období.
Bílé megality, instalované podle projektu Marka Pogačnika, mají sílu harmonizovat krajinu. Symbol hada představuje karpatskou kotlinu, která je kolébkou první a nejstarší civilizace v Evropě, možná i na celé naší planetě. Na každém megalitu je rytina od významných kameníků z celého světa.

Kamenný kruh je energeticky zajímavá instalace. Pod každým kamenem je umístěn krystal. Ve středu kruhu je postaven malý megalit. Energii kruhu lze měřit kyvadélky, proutkem a podobně. Méně citliví jedinci zaznamenali zvláštní pocit tepla, ikdyž bylo pod bodem mrazu.

Podzemní labyrint Ravne


Od roku 2006 čistí Nadace BPS podzemní chodby. Za víc jak deset let se podařilo zpřístupnit a zabezpečit pro veřejnost víc jak 200 metrů chodeb. Práce stále pokračují. Bosenské údolí pyramid jsem navštívil poprvé v roce 2006. Dnes jsem viděl nové chodby a prostory pod pyramidou Slunce do hloubky 700 metrů...

Megality v podzemním labyrintu Ravne

Při čištění chodeb byly objeveny desky s reliéfy a keramické mnohatunové megality. Uměle vyrobené megality emitují negativní energii podzemních řek a kovového disku v hloubce 1,5 km, na energii pozitivní. To je moderní fyzika, kterou znali lidé již před desítkami tisíci lety. V zimě, v létě, po celý rok, můžete vnímat a čerpat energii megalitů K1, K2, K5…


Prospěšné negativní ionty

Vzdušné negativní ionty jsou prospěšné pro vše živé. Před monitorem naměříte 150 iontů/cm3, to je špatná hodnota. V lese to bude 1000 a u vodopádů až 5000 iontů/cm3. Proto se v horách cítíte skvěle.
V labyrintu Ravne jsme naměřili 35.000 iontů/cm3. Již krátkodobý pobyt v takovém prostředí příznivě působí na lidský organizmus. Vliv prospěšných iontů využijete nejlépe v zimních měsících, kdy jsou tunely bez návštěvníků. U megalitu K2 jsme naměřili 28.400 negativních iontů/cm3.


Voda z Ravne

V podzemním labyrintu jsou jezírka s křišťalově čistou vodou. Voda bez bakterií je stará několik desítek tisíc let. Předpokládá se, že voda má vlastnost uchovat informace a energii místa. Voda z Ravne je pitná, zdraví prospěšná a čerstvá vydrží až půl roku.


Energie místa

Bosenské pyramidy jsou celosvětový fenomén. Pyramidy a keramické megality v Ravne transformují energii země na frekvence prospěšné pro vše živé. Hluboko v podzemí je kovové plato a podzemní řeky. Nad místy, kde se proud řek spojuje, byly postaveny pyramidy a megality. V letním období navštěvují bosenské pyramidy tisíce lidí z celého světa. V zimě máte možnost meditovat, dýchat prospěšné ionty a vnímat uzdravující frekvence bez stresu.

Pyramidy emitují pozitivní energii. Vaše amulety a vzácné kameny položené na správných místech, mohou uchovat energii místa pro další využití.

Archeologické muzeum v Ravne

V novém muzeu u vstupu do labyrintu jsou vystaveny artefakty, které byly objeveny při čištění chodeb. Sbírka obsahuje opracované kameny, desky s rytinami a mnoho jiných zajímavých nálezů.

Zima je období s menší návštěvností. V podzemních chodbách můžete zkoumat suché zdi, či kámen s runovým písmem, které nebylo dodnes rozluštěno. V klidu můžete meditovat v některé z mnoha ozdravných komor, nebo u megalitů, několikrát za den.


Do bosenského údolí pyramid jezdím od roku 2006. Viděl jsem první nálezy a objevy. První informace o pyramidách v Bosně jsem zveřejnil před lety v časopise WM magazín. V roce 2014 jsem poprvé pozval Dr. Osmanagiche do Prahy, Brna a Bratislavy, kde měl první přednášky o bosenských pyramidách. Od té chvíle jezdí do Visoka mnoho lidí z Česka a Slovenska.

V letošním roce jsem pro vás připravil nové cesty za bosenskými pyramidami. První cesta bude ve dnech jarní rovnodennosti. Tento významný svátek prožijeme mezi pyramidami. Pojeďte.  → Aktuální cesty najdete zde.

Jiří Matějka, cestovatel a vydavatel časopisu WM magazín.