WM magazín č. 155 / 156

Autor: Jiří Matějka <mate@avonet.cz>, Téma: OBSAH ČÍSEL, Zdroj: redakce, Vydáno dne: 14. 12. 2014

Speciální dvojčíslo WM magazínu na téma zdraví vyšlo 15. 12. 2014. Časopis vychází v tištěné i elektronické podobě. Předplatné zasíláme také na Slovensko. Objednávka zde. Roční předplatné tištěné verze * Objednávka nového čísla WM magazínu

Pojďme si zahrát na doktora!
Konvenční medicína, tak jak je praktikována dnes, je ve skutečnosti jen předstíraná. Lékaři a výrobci léků jen předstírají, že pacientům navrací zdraví tím, že jim dávají léky. Lékařské časopisy předstírají, že otiskují pouze přesné a vědecky podložené výsledky výzkumů.

O zdraví toho víme málo?
Národ nemůže být zdravý, pokud lidé praktikující medicínu sami o zdraví a výživě vědí jen málo! Protože to váš lékař neví, mohlo by vás to poškodit. Absolventi lékařských fakult by za péči o zdraví obdrželi nedostatečnou. Nejsem sám, kdo si to myslí.

Cukr způsobuje rakovinu
Nová studie potvrdila, že cukr není jenom primárním zdrojem energie pro již existující rakovinu, ale je hlavní příčinou onkogeneze – počátek vzniku rakoviny. Není divu, že dnes máme na celém světě epidemii rakoviny. Příčinou je existence moderních „západních diet“, nebo chcete-li to nazvat jinak – tolik propagovaný, rychlý způsob stravování.

Nezdravé a zdravé cukry
Mnoho lidí se považuje za zdravé, ale trpí některými neduhy kvůli vysokému příjmu cukrů v potravě. Tito lidé si neuvědomují, že existuje mnoho alternativ, jak nahradit rafinovaný cukr zdravějším.

Jak odstranit závislost na cukru
Odstartovat život bez cukru není snadné, jak by se mohlo na první pohled zdát. Zacházejte s cukrem jako s nelegální drogou, jako s heroinem, s látkou ohrožující vaše zdraví, látkou, které je nutné se vyvarovat. 20 způsobů, jak odstranit cukr ze svého života Všichni mluví o cukru, ale co s tím dělají? Cukr je mimořádně destruktivní látka, kterou mnoho lidí jí, prakticky každý den. Přesto je většina z vás přesvědčena, že je dobrý pro zdraví.

Většina lékařů by se vyhnula chemoterapii
Mezi lékaři je zřejmý velký nedostatek víry v používaná „léčiva“. Průzkumy a ankety ukazují, že tři ze čtyř lékařů (75%!) by odmítli jakoukoliv chemoterapii kvůli neúčinnosti proti onemocnění a pustošivým účinkům na celý lidský organizmus. To jim ovšem evidentně nebrání v tom, aby ji předepisovali pacientům.

„Většina rakovinových pacientů zemře kvůli chemoterapii, která neléčí rakovinu prsu, tlustého střeva ani plic. Je to prokázáno už více než deset let, ale lékaři ji v boji s těmito tumory přesto nadále používají.“

Mrtví lékaři nelžou
Zkrácený přepis přednášky, kterou v roce 1994 v Kansas City přednesl Dr. Joe Wallach MVDr. MUDr. Dr. Wallach byl v roce 1991 navržen na Nobelovu cenu. V článku se dozvíte o příčinách řady nemocí, příčinách předčasného stárnutí a způsobech jak obojímu předcházet. První je vyhnout se životním hloupostem, já tomu říkám „životním minám“! Za druhé: musíte pro své zdraví začít něco dělat. „Žaludeční vředy způsobuje bakterie Heliobacter pylori a mohou být vyléčeny podáváním tetracyklinu a vizmutu. Dalším mýtem je rakovina. Další mýtus se týká Alzheimerovy nemoci. Další oblastí, kde lékaři dluží informace, je operativní léčení kloubů.“

Věčně mlád? Průvodce redukční dietou. O 20 let mladší během 20 týdnů. Jak určit správnou stravu.

Acylpyrín vás môže zabiť
„Nežiaduci účinok: smrť“ je šokujúcim priznaním bývalého riaditeľa farmaceutického priemyslu, ktoré odhaľuje zločiny páchané dennodenne v odvetví, ktoré by sa malo starať o zdravie ľudí. Z rozhovoru...Ach… Je teda vôbec na trhu nejaký liek, ktorý skutočne funguje? Oplatí sa vôbec niečo kupovať? Nie. Všetky tie chemické lieky môžete vziať a hodiť ich do rieky. A čo napríklad lieky na potláčanie bolesti? Ajáááj, to sú tie najhoršie!

Cholesterolová lež
Otevřeně přiznávám, že jsem se mýlil. Jako kardiochirurg s pětadvaceti lety praxe jsem vykonal více než 5000 operací srdce, a dnes přišel den, abych napravil svůj omyl lékařskými a vědeckými fakty. Lékaři trvají na tom, že onemocnění srdce je prostě důsledkem zvýšené hladiny cholesterolu v krvi. Odchýlit se od těchto doporučení bylo považováno za kacířství a mohlo vést až k žalobě. Nefunguje to! Tato doporučení již nejsou vědecky ani morálně obhajitelná. Už před lety bylo zjištěno, že skutečným důvodem onemocnění srdce jsou záněty stěn tepen. Dlouhodobě praktikovaná zavedená dietetická doporučení vyvolala epidemii obezity a cukrovky, jejichž následky úmrtností, lidským utrpením a ekonomickými dopady porážejí veškeré morové epidemie v historii!

Léčba rakoviny javorovým sirupem a zažívací sodou
Lze rakovinu vyléčit práškem do pečiva a javorovým sirupem? Očividně ano. Tato informace probleskla novinovými titulky, ale stejně tak rychle byla potlačena. Léčba popularizovaná Jimem Kelmunem, důchodcem žijícím v Asheville v Severní Karolíně, znamená skutečný průlom. Vypadá to jednoduché až k pláči, ale tato prostá léčba zažívací sodou a javorovým sirupem je nesmírně účinná přírodní chemoterapie, která velmi efektivně hubí rakovinné buňky. Přitom zcela postrádá brutální vedlejší účinky provázející většinu nesrovnatelně méně efektivních „standardních“ chemoterapeutických metod.

Podvod s nedostatkem draslíku
Úmyslné zanedbání přísunu draslíku vyvolává u člověka zhoubná onemocnění a vydává ho napospas stovkám vysoce lukrativních „léčebných kúr“. Téměř všechny „nemoci“ jimiž dnes trpíme mohou být opřeny o dveře draslíkového deficitu, přestože to hordy farmaceutických a lékařských obhájců nepochybně odmítnou prohlašováním, že lékařský „výzkum“ již „dávno prokázal“, že prostý nedostatek nemůže být příčinou stavů ohrožujících život. Je to mrzuté, protože tato obhajoba může být ihned rozdrcena historickými fakty, zaznamenanými dávno předtím, než se nadnárodní farmaceutické koncerny rozhodly využít našich těl jako soukromého hřiště ve prospěch svých akcionářů.

Elixír mládí?
“Trápila mě tehdy rýma a kašel a můj známý doktor mi dal dvě tuby vitamínu C. Sice jsem ho bral, ale měl jsem po něm vždy průjem a hrozně mne bolelo břicho. Až jednou mi po jeho užití nebylo nic, naopak, bylo mi mnohem lépe. Uvažoval jsem, čím to může být, až jsem přišel na to, že jsem spolu s vitamínem C užil i něco jiného. Tak jsem to zkusil a fungovalo to. Míchal jsem svůj preparát i svým známým a přátelům, brali přes 20 gramů vitamínu C denně a neuškodilo jim to, naopak jim to pomohlo.“

Kouření vás může zachránit
Jestliže někde na pláži na vaší pleti náhodou přistane jediná mikroskopická částečka radioaktivního spadu, dostanete rakovinu pokožky. Po vdechnutí jediné částečky téhož smrtícího svinstva vás nevyhnutelně očekává úmrtí na rakovinu plic. Pokud totiž náhodou výjimečně nejste šťastný kuřák cigaret, zaryje se pevná mikroskopická radioaktivní částečka hluboko do plicní tkáně, naprosto udolá omezené tělesné zásoby vitamínu B17, a vyvolá nekontrolovatelné buněčné bujení. V ovzduší je dodnes 715 miliard smrtelných dávek.

Pasivní kouření
Pasivní kouření a pravda o jeho škodlivosti. Studie zveřejněná roku 1993 konstatuje, že existují nezvratné důkazy škodlivosti tzv. pasivního kouření na nekuřáky. Sdělovací prostředky a protikuřáčtí fanatici se studie okamžitě nadšeně chopili jako důkazu a argumentu podporujícího zákaz kouření v mnoha veřejných prostorách a prostranstvích. Jenže pak přišlo překvapení. Nedlouho po jejím zveřejnění konstatoval Federální soud, že tvrzení v úvodních šesti kapitolách této studie nejsou ve svých zjištěních a metodách pravdivé, byly formulovány za účelem vyvolat senzaci a nařídil tyto kapitoly zrušit.

Genese rakoviny
V následujícím eseji se pokusím v hrubých rysech nastínit, proč a jakým způsobem dochází ke vzniku rakoviny jakéhokoliv druhu. V hrubých rysech proto, že člověk je nesmírně složitý systém, ve kterém kontinuálně probíhají ziliony* chemických, elektrických, mechanických a biologických dějů, jejichž detailní popis by vydal na mnoho silných knih, které by mohly zaujmout pouze specialisty, ale pro většinu normálních lidí by byly spíše odrazující a zamlžující. Abychom se mohli v tak složitém systému vyznat, budeme hlavně myslet, jednodušovat, klasifikovat, kategorizovat a hledat sjednocující hlediska.

Léčba rakoviny vitamínem B-17
S velkým zadostiučiněním představujeme tuto přirozenou látku, jejichž protirakovinné účinky jsou známé už několik desetiletí. Empiricky je prokázala řada vědeckých pokusů a klinických studií. Podle Dr. Krebse, aby člověk dosáhl preventivního protirakovinného účinku, potřebuje 100 mg vitamínu B-17 denně, což je zhruba ekvivalent 7 - 10 meruňkových jader.

Stříbro zabíjí viry
Lékařská studie „zjistila“, že stříbro zabíjí viry. No to je neuvěřitelné! Zasvěceným musí při čtení takového a obdobných oznámení běhat mráz po zádech. V alternativní léčbě se totiž už po celá desetiletí úspěšně používá takzvané „koloidní stříbro“, prostou elektrochemickou cestou získávaný roztok obsahující částice stříbra, o němž se ví, že je to účinný prostředek, který se dokáže beze zbytku vypořádat se všemi viry a baktériemi a likviduje i obtížně odstranitelné plísně jako candida a podobné neduhy. Jediné, co se veřejnost podnes od „lékařských odborníků“ doslechla bylo, že koloidní stříbro patří do říše mastičkářů, ba dokonce, že jeho užívání je nebezpečné.

Rozhovor s Bobem Beckem
Jak funguje zařízení na krevní elektrifikaci podle Boba Becka - BG3? Mohou mikroproudy posílit imunitu? Jak správně postupovat. Proč nebyl objev zveřejněn? Dr. Bob Beck Ph.D. působil jako uznávaný fyzik na univerzitě v Jižní Kalifornii, kde přednášel jako profesor. Byl nominován jako nositel Nobelovy ceny za výzkum v oblasti vývoje léku proti AIDS. Cenu nakonec nezískal: „Nebyl jsem vhodným týmovým hráčem v oblasti organizované medicíny.“