WM magazín č. 66/67

Autor: Jiří Matějka <mate@avonet.cz>, Téma: OBSAH ČÍSEL, Zdroj: redakce, Vydáno dne: 10. 03. 2009

WM magazín č. 66/67 vyšel 20.6.2007. Nahlédněte na obsah vybraného čísla, které si můžete objednat v elektronické verzi. 

Doba Ledová: jeden z největších historických otazníků
Podle vědců v průběhu posledních dvou milionů let přeoraly zem ledovce ve čtyřech ( možná i šesti) cyklech zalednění. Ve 30 metrových vlnách ledu přenesly mnoho hornin, rozdrtily na prach podloží, vyprodukovaly velká množství štěrku, písku a usazenin. Důsledkem zalednění poklesly mořské hladiny o 150 metrů.

Archimédův text
Pomocí rentgenové fluorescence se podařilo odhalit více než 1000 let staré přepisy původních textů

Maximální délka života
Studie, které určily maximální délku života různých živočichů.

Mimozemšťané existují
Vědci po desetiletí popírání konečně připouštějí že "tam venku" je život.

Velký podvod s globálním oteplováním
Neexistuje žádný důkaz, že současné oteplení způsobuje produkce skleníkových plynů na základě lidské činnosti. Záznamy v ledových jádrech z uplynulých 650 000 let ukazují, že zvýšeným emisím CO 2 v posledních stoletích vždy PŘEDCHÁZEL nárůst teploty...

Smrt národního státu
Jugoslávie je jednou provždy mrtvá. Země která povstala z 1.světové války a Versailles jako Království Srbů, Chorvatů a Slovinců, země jižních Slovanů, odkráčela do historie.

Putinova cenzurovaná tisková konference
Přepis, který jste nesměli vidět. U příležitosti setkání G8 v Německu držel ruský prezident Vladimir Putin hodinu a půl dlouhou tiskovou konferenci, na níž byla zastoupena mnohá světová média. Kromě jednoho stručného výtahu, jenž se objevil v úvodníku Washington Post (a který Putina kritizoval) byla tato tisková konference před veřejností úplně utajena. To se ještě nikdy nestalo. Přinášíme tedy část, jejíž obsah 
se nás z různých důvodů bezprostředně dotýká.

Postranní čára ponorek
Profesor Chang navrhuje napodobit smyslový orgán ryb u podmořských plavidel. Konkrétně má na mysli tzv.postranní čáru, což je orgán, který se táhne po bocích ryb od hlavy až k ocasu a umožňuje jim sledovat proudění vody v bezprostředním okolí. To dnešní ponorky neumějí.

Rostlinný olej jako náhrada nafty?
Rozhovor redakce WM magazínu s panem AG, jednatelem společnosti Europecon s.r.o.– divize automotive, specializované na vývoj, výrobu a prodej komponent k přestavbám naftových motorů k pohonu na rostlinný olej a dalšími souvisejícími činnostmi.

Oficiální prohlášení společnosti ENERGIA
k výpadku počítačů v ruské části ISS

Je informace v nervech nesena zvukem?
Většina lidí ví, že nervy fungují pomocí elektrických proudů protékajících z buňky do buňky.Takže asi určitě budete překvapeni zjištěním, že dosud nikdo přesně neví jak mohou anestetika zabránit nervům v přenosu signálů o bolesti.

Průlom v prevenci rakoviny?
Většina lidí trpí nedostatkem vitaminu D, což je podle studie provedené lékařskou fakultou Creighton University okolnost, která je může vystavit závažnému riziku vývoje rakoviny.

Cukry proti biologickým zbraním
Zajímavou metodu ochrany před sporami sněti slezinné neboli antraxu vyvinuli výzkumníci na americké Clemson University.

Elektromagnetické vlny léčí rakovinu
„Úplné vyhubení slinivkových rakovinových buněk v laboratorních podmínkách, to je opravdu povzbudivý výsledek,“ konstatoval Dr.Steve Curley, který v současné době testuje, zda touto cestou mohou být odstraněny rakovinové tumory u zvířat.

A voda hoří!
„Spíš bude hořet voda, než začne fungovat radionika!“, prohlásil jeden z profesionálních „skeptiků “ parazitujících na všeobecné a zhoubné víře v neomylnost bohů v bílých pláštích.Má,co chtěl! „Chtěl jsem tím pokusem zjistit jestli tak můžu vodu ohřát, no a místo aby se vařila začala prostě hned hořet. To je všechno.

Pití limonád má zničující účinky na DNK
Výzkum Britské univerzity prokázal, že benzoát sodný (E211), běžný konzervační prostředek obsažený v mnoha nealkoholických nápojích, blokuje činnost životně důležité součásti DNK. To nakonec může vést k onemocněním, jako například cirhóze jater a Parkinsonově nemoci.

Brambora
"Dědek kořenář", Břetislav Nový. Když už jsme u dýmu z natě, málokdo ví, že tento dým je lehce omamný. Ostatně celá rostlina, jako většina ilkovitých, včetně důvěrně známých rajských jablíček, je poněkud jedovatá.

Počátek principiálních chyb - I
První přednáška o axiomu jednoty. Cílem mých přednášek je analýza principiálních chyb exaktních věd, učiněných vědci 20.století, jež zbrzdily jejich vývoj. Uvidíte, že některé chyby, pokud jde o jejich obsah, jsou zřejmé a základní. Jiné jsou ukryty hluboko, ale všechny měly dalekosáhlé důsledky pro exaktní vědy. Budete asi v pokušení obviňovat autory těchto chyb stejně, jako odborníky, kteří je přehlédli.

Falešní svatí
Bývalá katolická sestra říká, že vše kolem Matky Terezy je podvod. Susan Shields devět let pracovala jako oddaná katolická sestra pro misionáře Charity Matky Terezy. V roce 1989 měla konečně dost a opustila Matku Terezu ze znechucení kvůli zneužívání milionů z charitativních darů, které nikdy nedospěly na místo určení – k chudým a postiženým..

Odhalení pravé tváře „Matky Terezy “
„Mějte na paměti, že příjmy Matky Terezy by byly více než dostačující pro zřízení tří prvotřídních klinik v Bengálsku. Rozhodnutí tak neučinit – bylo naprosto vědomé.“ Nikdo neví, co se dělo s milióny dolarů jež Matka Tereza obdržela. Neexistuje žádné účetnictví a žádný důkaz, že kdy vybudovala nemocnici nebo sirotčinec, který by odpovídal moderním zdravotnickým a sanitárním požadavkům.

Moudro - I
Přípravné texty dědka kořenáře B.Nového pro žáky hlásící se do 1.Novoléčitelské reálné školy. Radujte se z projevů života, které vám Bozi a vy dopřávají, a, jsouli zlé, i tak se radujte a děkujte, že není a nebylo hůř. Hůř bude, až v sobě ztratíte schopnost se radovat, protože od toho okamžiku začínáte umírat. Děkujte i za problémy, stres a bolest, kterými v nevědomosti platíte za cosi, co je mnohem horší a neviditelně vás to zatím díky projeveným a přijatým problémům míjí.

Apokalypsa duší na Didionu
Asi také každému někdy přijde na rozum,že se všichni museli dočista zbláznit. Ve vězení se to děje poměrně často. Absurdita některých dní je tak obrovská, že to nutně k tomu pocitu vede. Otázkou zůstává, jaká je vzdálenost od pocitu k realitě, nebo chcete-li pravdě.

Nový objev
Kamenné koule v Číně.

Mikrovlny zabíjí!
Test WM magazínu: Jak působí na vývoj rostlin rozdílně připravená voda na zalévání.